Co warto zobaczyć w Europie?
Być może przyroda Starego Kontynentu może się wydawać dla bardzo wielu nużąca, przynajmniej jeżeli porównywać Europę z Afryką, to jednak nie można na pewno powiedzieć, iż nasze miasta są gorsze od takich miast, które są zlokalizowane na innych kontynentach. Chociaż i z tą przyrodą wcale nie jest tak, iż np. europejskie góry są brzydsze – są różne gusta. Warto jednak pomyśleć w takim razie co w istocie warto zobaczyć. Przede wszystkim skupmy się na miastach. Na początek oczywiście Polska… Fantastycznym miejscem do odwiedzenia jest Kraków, Warszawa, ale również chociażby Toruń.
Warto przejechać się w polskie góry oraz morze. Zasadniczo w Polsce nie brakuje ciekawych miejsc. Dla miłośników zagranicznych wyjazdów na pewno można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Należy napisać otwarcie, iż Praga jest bardzo ładnym miastem – wartym przynajmniej 3 dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednakże postarać się zostać w stolicy Czeskiej Republiki dłużej, aby mieć okazję chłonąć atmosferę miasta. Jeżeli w grę wchodzą krótsze wycieczki, bardzo interesującym miejscem może być Czeski Krumlov. Zapewne niezbyt wielu mieszkańców Polski zna tę miejscowość – bez dwóch zdań jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.
Na uwagę zasługują także miasta położone w Niemczech. Czyli chociażby Berlin – umiejscowiony niedaleko polskiej granicy. Berlin to teraz duża metropolia, przecież jest stolicą RFN. Jednak w porównaniu do przykładowo Monachium, Berlin nie wygląda wcale na bardzo bogate miasto – przynajmniej jeśli brać w rachubę niemieckie realia. Doskonałym miejscem na wycieczkę jest również Amsterdam – zwłaszcza stolica Holandii powinna podobać się młodym ludziom. Takich miast oraz miasteczek można wymieniać naprawdę dużo. To doskonały dowód na to, że nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, niż Europa. To 100% pewnik.

Comments are closed.